Sołectwo Młoszowa|niedziela, Sierpień 25, 2019
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » 211 tysięcy dla Młoszowej

211 tysięcy dla Młoszowej 

II etap zagospodarowania terenu przy ul. Florkiewicza w Młoszowej obejmie m. in.: budowę przystanku rowerowego z dwoma basztami typu altana i miejscami postojowymi dla rowerów, wykonanie placu do zabaw i ćwiczeń, urządzenie małej architektury (zieleń, ławki, kosze na śmieci) oraz ogrodzenie terenu. Ogłoszenie przetargu na realizację zadania planowane jest z początkiem 2012 roku, a rozpoczęcie prac budowlanych na wiosnę.

Przypomnijmy, że I etap inwestycji, która właśnie jest finalizowana obejmuje m. in.: wykonanie asfaltowego boiska do koszykówki i badmintona, boiska treningowego ze sztucznej trawy, dwurzędowej trybuny na 80 osób, wieży obserwacyjnej, oświetlenia i kanalizacji deszczowej. Koszt I etapu zagospodarowania terenu przy ul. Florkiewicza w Młoszowej wynosi 590.941 zł, przy czym Gmina Trzebinia i w tym przypadku uzyskała dofinansowanie robót w kwocie 360.330 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

- Inwestycja ta z jednej stronny pozytywnie wpłynie na wizerunek centrum największego trzebińskiego sołectwa, jakim jest Młoszowa, a z drugiej strony jej efektem będzie stworzenie miejsca do rekreacji i wypoczynku dla okolicznych mieszkańców oraz osób przyjeżdżających do Młoszowej z zewnątrz – mówi Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.

źródło: www.trzebinia.pl

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.