Sołectwo Młoszowa|niedziela, Sierpień 25, 2019
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » W dniu 2 grudnia 2011 r. Pani Barbara Drewniak skończyła 100 lat

W dniu 2 grudnia 2011 r. Pani Barbara Drewniak skończyła 100 lat 

W 1937 roku wyszła za mąż za Jana Drewniaka z Młoszowej i z naszą miejscowością jest związana do dnia dzisiejszego. To już kolejna mieszkanka Młoszowej w ostatnim dziesięcioleciu, która szczęśliwie dożyła takiego pięknego jubileuszu. Pani Basia wychowała dwie córki i trzech synów. Ponadto doczekała się jedenastu wnuków i siedmiu prawnuków. Jest osobą bardzo pogodną i pracowitą. Najbardziej martwi ją to, że nie może tak jak zawsze pracować na pełnych obrotach. Przyzwyczajona do bardzo aktywnego życia dwa tygodnie temu przed setnymi urodzinami sama wybrała się kościoła. Z okazji urodzin z wizytą u Pani Barbary gościła sekretarz Gminy Trzebinia – Maria Pugacewicz, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebini – Marzena Bober, Sołtys Młoszowej – Bożena Adamczyk oraz zastępca dyrektora Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie – Krzysztof Filipowicz.

Początkiem roku swoje setne urodziny obchodziła również Pani Anna Pytel.
Urodziła się 18 lutego 1911 r. Miała siedmioro rodzeństwa. Razem z nią, żyje ich czworo. W 1935 r. wyszła za mąż za Feliksa, ale mąż zmarł w latach 80.
Mieszka z rodziną w Młoszowej. Jubilatka doczekała trójki dzieci, sześciu wnuków i siedmiu prawnuków.

Najstarszą mieszkanką Młoszowej jest Helena Zembala której w kwietniu 2012 roku będzie obchodzić 106. rocznice urodzin.
Pani Helena urodziła się w dniu 6 kwietnia 1905 roku w Młoszowej i z tą miejscowością związała całe swoje życie. W roku 1926 zawarła związek małżeński z Romualdem Zembalą. Urodziła czwórkę dzieci – 3 córki i jednego syna. Od 29 lat jest wdową. Doczekała się 8 wnuków, 15 prawnuków i 13 praprawnuków.

Wszystkim Paniom w imieniu Młoszowian życzymy Zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i 200 lat życia!

(BA)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.