Sołectwo Młoszowa|niedziela, Sierpień 25, 2019
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » Mieszkańcy za przejęciem pałacu

Mieszkańcy za przejęciem pałacu 

zebranie

5.11.2013 r. o godzinie 17.00 odbyło się zebranie wiejskie sołectwa Młoszowa. W zebraniu uczestniczyło 39 mieszkańców.  Głównym tematem było podjęcie uchwały w sprawie przejęcia Zespołu Pałacowo/Parkowego na własność Gminy Trzebinia. 38 uczestników zagłosowało za przejęciem Zespołu przez Gminę, 1 osoba była przeciw.

Uchwała nr 3/2013

Zebrania Wiejskiego Sołectwa Młoszowa w Gminie Trzebinia z dnia 5.11.2013 r.

Wnioskuję się do Burmistrza Miasta Trzebini i Rady Miasta Trzebini o podjęcie działań związanych z rozważeniem sprawy przejęcia/wykupienia Zespołu Pałacowo/Parkowego w Młoszowej na własność Gminy Trzebinia.

Zespół Pałacowo/Parkowy od kilkunastu lat jest własnością Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach który nie prowadzi tam żadnej działalności. W związku z czym obiekt ten pomimo swojego charakteru nie spełnia swojej funkcji.  Przejęcie przedmiotowego obiektu powinno pozwolić na prawidłowe zagospodarowanie obiektu. W przypadku gdy się go nie uda pozyskać, teren parkowy wraz z zabudową może trafić w ręce prywatne a to może oznaczać, że już żaden z nas tam nie wejdzie. Uważamy ten obiekt za dziedzictwo kultury na skale ponadregionalną.

Sołtys - Bożena Adamczyk

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.