Sołectwo Młoszowa|niedziela, Sierpień 25, 2019
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » Uwaga na dziki

Uwaga na dziki 

dzik

W związku z sygnałami od mieszkańców dotyczących wędrujących blisko naszych domów dzików zwracamy się z prośbą, aby nie dokarmiać zwierząt leśnych.

Dziki zachęcane dostarczanym przez ludzi pożywieniem coraz śmielej wędrują na tereny zabudowane. Zwierzęta te szczególnie upodobały sobie północną część Młoszowej, gdzie pojawiają się bardzo blisko domów. Dziki to zwierzęta, które są bardzo inteligentne- raz nauczone, nie boją się w ogóle ludzi i przyprowadzają potem w to miejsce swoje młode. Problem stanowią także resztki jedzenia, które nieraz leżą blisko koszy, kontenerów. Dziki, jak większość zwierząt mają silnie rozwinięty zmysł węchu. Zapachy odpadów wabią je i stanowią łatwe do zbycia pożywienie.  Aby temu zapobiec należy pamiętać, aby szczelnie wiązać śmieci w workach oraz każdorazowo zamykać pojemniki na odpady. Niedopuszczalne jest także wyrzucanie odpadów żywnościowych na obrzeżach lasów i łąkach.
W razie spotkania dzika trzeba zachować spokój, nie straszyć ani nie płoszyć, bo atakowany może odpowiedzieć agresją. Najlepiej oddalić się nie zwracając na zwierzę uwagi.

 

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.