Sołectwo Młoszowa|piątek, Czerwiec 5, 2020
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » Benefis 70-lecia działalności kulturalnej i artystycznej Tadeusza Trębacza

Benefis 70-lecia działalności kulturalnej i artystycznej Tadeusza Trębacza 

26642n-1356820937t
TCK – Dwór Zieleniewskich zaprasza 7 maja (czwartek) o godzinie 17:00 na benefis 70-lecia działalności kulturalnej i artystycznej Tadeusza Trębacza.
Tadeusz Trębacz urodzony 25 lipca 1933 r. w Młoszowej. Absolwent miejscowej szkoły podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Chrzanowie oraz Wydziału Filozoficznego Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Magister pedagogiki dorosłych.
W trakcie kariery zawodowej związany był z regionem Podbeskidzia i Ziemi Żywieckiej. Był m.in. nauczycielem, instruktorem harcerskim, a także dyrektorem Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku Białej.
Całe swoje życie zawodowe poświęcił działalności artystycznej w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. Był organizatorem, pomysłodawcą i realizatorem wielu poczynań w zakresie kultury, począwszy od budowy czy remontów placówek oświatowych i kulturalnych po inicjowanie i prowadzenie wielu imprez artystycznych od folkloru po muzykę rozrywkową i klasyczną włącznie.
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Artystycznej Ministra Kultury, nagrody im Władysława Orkana, nagrody za upowszechnianie kultury Marszałka Województwa Śląskiego czy też medali Za Zasługi dla miasta Żywca i Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.
W 2014 roku wydał książkę-pamiętnik „Hej ode wsi do miasta”.
plakat benefis
20. Trbacz Tadeusz 2013
Tadeusz Trębacz fot. www.tmzz.org.pl

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.