Sołectwo Młoszowa|piątek, Luty 28, 2020
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » Benefis Tadeusza Trębacza

Benefis Tadeusza Trębacza 

SONY DSC

8 maja 2015 w Dworze Zieleniewskich odbył się niezwykły benefis 70-lecia działalności społeczno-kulturalnej i artystycznej urodzonego w Młoszowej pana Tadeusza Trębacza.

Całe swoje życie zawodowe poświęcił działalności artystycznej – jest twórcą m.ni. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich czy największej polskiej imprezy folklorystycznej Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Wywodzący się z ziemi trzebińskiej, w trakcie całej kariery zawodowej związany był z regionem Podbeskidzia i Ziemi Żywieckiej; a był m.in. nauczycielem, instruktorem harcerskim a także dyrektorem Wydziału Kultury i Sztuki w Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej oraz w Żywcu.

Na uroczyste spotkanie z Jubilatem przybyło oprócz rodziny wielu mieszkańców Młoszowej, przyjaciół i znajomych z dalekiego Żywca. Całość uświetnili swoimi występami artyści i zespoły, które Pan Tadeusz osobiście poprowadził, a także  zagrał na kilku instrumentach i to z wielką wprawą!

Na koniec uroczystej gali oprowadził gości  po wystawie, związanej ze swoją działalnością oraz podpisywał własną książkę  – autobiografię „Hej ode wsi do miasta”.

Źródło: Urząd Miasta Trzebinia, http://www.trzebinia.pl/, http://www.trzebinia.pl/aktualnosci/5027-benefis-tadeusza-trebacza

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.