Sołectwo Młoszowa|środa, Październik 16, 2019
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » Informacje sołeckie

Informacje sołeckie 

tabliczka_soltys

Przy drodze krajowej 79(ul. Krakowska) w Młoszowej prowadzono gwarancyjne prace naprawcze w obrębie całego chodnika. Nieopodal firmy Husqvarna zlikwidowano na w/w chodniku dwa niebezpieczne zapadliska. Prace wykonała GDDKiA, która jest zarządcą drogi.
Wnioskowałam również o czyszczenie z liści ścieżki rowerowej, chodników i rowów odwadniających na całej długości w/w ulicy.

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wystosowałam pismo o zamontowanie znaku kasetonowego w obrębie przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 79(ul. Krakowska) nieopodal przystanku w stronę Krakowa. Po licznych moich wizjach z udziałem przedstawicieli GDDKiA oraz Urzędu Miasta w Trzebini stwierdzono, że w obrębie tego przejścia trzeba zabudować słup oświetleniowy i porządnie oświetlić to przejście, a jest to zadanie dla Gminy Trzebinia. Mam nadzieję, że w 2016 r. środki na ten cel się znajdą i wreszcie będzie bezpieczniej.

Interweniowałam o pilną naprawę nawierzchni przejazdu kolejowego na ul. Trzeciej. Stan techniczny przejazdu zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. Skierowałam wniosek do Urzędu Miasta Trzebini, a ten do PKP – sekcja eksploatacji. Czekamy na naprawienie w/w przejazdu.

Zniszczony przejazd kolejowy ul. Trzecia w Młoszowej

Zniszczony przejazd kolejowy ul. Trzecia w Młoszowej

Naprawiono ulicę gminną Wrzosową oraz nieutwardzoną część ul. Kamieniec. Wcześniej, wysypano materiałem kamiennym przedłużenie ulicy Trzebińskiej w kierunku Trzebini ok. 400 m. oraz naprawiono drogę gminną ul. Krawcówka(boczna do nr 13).

Przedłużenie ul. Trzebińskiej w kierunku Trzebini

Przedłużenie ul. Trzebińskiej w kierunku Trzebini

Ul. Wrzosowa w Młoszowej

Ul. Wrzosowa w Młoszowej

Ul. Kamieniec od strony Trzebini

Ul. Kamieniec od strony Trzebini

Sołtys
Bożena Adamczyk

 

 

 

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.