Sołectwo Młoszowa|sobota, Luty 16, 2019
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie 

508px-POL_Trzebinia_COA.svg

Urząd Miasta w Trzebini informuje mieszkańców, że w dniach od 20 maja do 3 czerwca 2016 r. na obszarze całego Województwa Małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt, zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie. Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka, zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

W okresie wykonywania szczepień i 14 dni po wyłożeniu szczepionki zaleca się:

1. Nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

2. Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji.

3. Nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chrzanowie, ul. Mjr. Grzybowskiego 7, tel.: (32) 623-24-07.

Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela:

- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Chrzanowie,tel. (32) 212-12-96,

- Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie, tel.(12) 293-10-00.

Źródło: Urząd Miasta w Trzebini

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.