Sołectwo Młoszowa|piątek, Maj 29, 2020
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » Operetka w Młoszowej – rezerwacja miejsc

Operetka w Młoszowej – rezerwacja miejsc 

cmd

24.06 w piątkowy wieczór przed Dniami Trzebini zapraszamy do Młoszowej na plenerowe wystawienie operetki J. Straussa „Noc w Wenecji”.
Rezerwacje na miejsca siedzące przyjmowane są w DK „Sokół” od 1 czerwca pod nr tel. 32 6110 621.

Tam też będą do odbioru wejściówki na zarezerwowane miejsca. W celu ułatwienia powrotu z operetki , ZKKM uruchomi dodatkowe kursy autobusów na linii Młoszowa – Chrzanów(trasa linii 15) i Młoszowa – Gaj – Os. Energetyków (trasa linii 9). Autobusy odjadą z parkingu przy Zespole Pałacowo-Parkowym o godzinie 22:45.

Źródło: Trzebińskie Centrum Kultury

Wenecja… Słońce, muzyka, piękne kobiety, a nade wszystko – karnawał! Czas, w którym wszystkie reguły czy konwenanse zostają zawieszone i wystarczy założyć maskę, by książę zamienił się rolami ze sługą, a księżna z pokojówką. Kiedy zatem do Wenecji na karnawał zjeżdża uwodzicielski Książę Urbino z Caramellem, swym nadwornym cyrulikiem, nikogo nie dziwi, że blady strach pada na tamtejszych senatorów, których bynajmniej nie cieszy perspektywa wystawienia wierności własnych żon na poważną próbę. Książę jest podekscytowany zwłaszcza na myśl o spotkaniu z Barbarą, piękną małżonką senatora Delacqua, która poprzedniego sezonu w ostatniej chwili wymknęła się z zastawionej na nią przez uwodziciela pułapki. Los senatorskiej cnoty spoczywa jednak przede wszystkim w rękach Caramella, Anniny, jego ukochanej, Papacody, jego przyjaciela, słynnego sprzedawcy makaronu, oraz Ciboletty, pokojówki Barbary i ukochanej Pappacody. Kiedy ta czwórka zabiera się do knucia intrygi, wiadomo już, że nie będzie nudno…

„Noc w Wenecji” to operetka wielkiego Johanna Straussa, wiedeńskiego mistrza gatunku. W kanonie operetkowych przebojów stałe miejsce zajęła zwłaszcza pochodząca z niej przepiękna serenada Caramella „Zejdź do gondoli”. W Gliwickim Teatrze Muzycznym „Noc w Wenecji” wyreżyserował Marcin Sławiński, jeden z najlepszych polskich reżyserów komediowych, a za pulpitem dyrygenckim stoi Wojciech Rodek, kierownik muzyczny GTM. O karnawałowy przepych zadbali Barbara Ptak, wybitna kostiumograf, współtwórczyni największych arcydzieł polskiej kinematografii (m.in. nominowanych do Oscara „Ziemi obiecanej”, „Faraona”, „Noża w wodzie” oraz „Nocy i dni”), z gliwicką sceną operetkową związana niemal od początku jej istnienia, oraz Jan Polewka, krakowski scenograf, wieloletni dyrektor tamtejszego Teatru Groteska. Choreografię opracował związany od lat z Operą Śląską oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym Henryk Konwiński. 

Źródło: http://www.teatr.gliwice.pl/

 

 

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.