Sołectwo Młoszowa|czwartek, Styczeń 23, 2020
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » W sprawie Zespołu Pałacowo/Parkowego

W sprawie Zespołu Pałacowo/Parkowego 

11159545_478554635631440_1733857973989238081_n

W związku z częstymi pytaniami odnośnie Zespołu Pałacowo/Parkowego Młoszowej odpowiadam:

Zespół Pałacowo/Parkowy jest nadal własnością Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Trwa procedura zwrotu tej nieruchomości do zasobów Skarbu Państwa. Od kilku miesięcy obiekt jest zamknięty dla użytkowników ze względu na zły stan techniczny. Z tego też powodu nie odbyło się tam święto wsi, jedynie operetka z okazji Dni Trzebini dostała pozwolenie.

Od 2011 r. jako radna i sołtys staram się o ratowanie w/w obiektu pisząc pisma do UM Trzebinia czy organizując panel dyskusyjny w 2013 r. oraz podejmując Uchwałę na zebraniu wiejskim w sprawie przejęcia w całości Zespołu Pałacowo/Parkowego.

Pomagałam również Pani Joannie Brzózce-Dziewulskiej w opracowaniu wstępnego planu zagospodarowania Zespołu Pałacowo/Parkowego. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w poddziałaniu 6.1.1 o nazwie „ochrona i opieka nad zabytkiem” na ten cel jest przeznaczone najwyższe rozdanie unijnych środków tj. 131,687 998 zł. Warto sięgać po te pieniądze skoro w budżecie Miasta Trzebini nie mamy potrzebnych środków finansowych. Poza środkami z UE do dyspozycji są jeszcze środki z mechanizmów finansowych(norweski i szwajcarski).
Żeby pieniądze nie przepadły trzeba się spieszyć. Wszystko w rękach Pana Burmistrza.

Mamy gotowy napisany plan ratowania zabytku. Trzeba go doposażyć w odpowiednie dokumenty i sięgnąć jak najszybciej po środki unijne pisząc dobry wniosek.

Do wglądu daje jedno z pism wystosowanych do UM Trzebinia oraz link z fragmentem nagrania z sesji Rady Miasta: https://www.youtube.com/watch?v=ZU9nPfGZ_74

w spr zespołu młoszowa

SOŁTYS – Bożena Adamczyk

fot. Andrzej Gontarz

 

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.