Sołectwo Młoszowa|poniedziałek, Styczeń 20, 2020
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » Informacje sołeckie

Informacje sołeckie 

DSCN4908

DSCN4914

W listopadzie br.  zakończyła się przebudowa jednej z dróg gminnych w Młoszowej. Od teraz ulicą Śliską można jeździć po asfalcie. Inwestycja kosztowała 140.096 zł i została zrealizowana ze środków budżetu Gminy.  Za nim nowa droga powstała, w bieżącym roku wykonano projekt i wykonanie ulicy oświetlenia. Koszt całości to 21.623 zł. Projekt wykonano ze środków młoszowskiego Funduszu Sołeckiego.

W tym samym miesiącu naprawiono przepust nad Młoszówką przy ul. Na Piaskach.  Koszt – 8.507 zł.

Ze względu na usterki w przejeździe kolejowym na ul. Trzeciej, były zgłaszane interwencje w tej sprawie i tutejszy Zakład podjął decyzję o przeprowadzeniu doraźnej naprawy przejazdu poprzez położenie betonowych płyt, choć docelowo miał być położony asfalt. Takie zapewnienia miałam na piśmie. Stan przejazdu jest cały czas monitorowany i w razie konieczności będą przeprowadzone kolejne prace naprawcze.

Zwróciłam się po raz kolejny do władz Gminy Trzebinia z prośbą o jak najszybsze wyremontowanie m.in ulicy Wrzosowej oraz interweniowałam w sprawie zmiany kursu autobusów linii 15.  Zmieniono wówczas kurs nie powiadamiając mnie i bez konsultacji z mieszkańcami. Nowy poprawiony rozkład funkcjonuje od 21 listopada. 

w sprawie linii 15 (nagranie z sesji Rady Miasta)

SOŁTYS – Bożena Adamczyk

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.