Sołectwo Młoszowa|piątek, Maj 29, 2020
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » Czujnik jakości powietrza w Młoszowej

Czujnik jakości powietrza w Młoszowej 

polskaoddycha

Młoszowa dołączyła do programu monitorowania stanu powietrza w czasie rzeczywistym za pomocą
mapy on-line.

Czujnik został zamontowany przy ZSP Młoszowa. Mierzy m.in. stężenie pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność.

Czujnik jest zintegrowany z Inteligentnym Systemem Monitorowania Jakości Powietrza Airly, dzięki któremu każdy może sprawdzić jakość powietrza w Młoszowej. System posługuje się indeksem CAQI, czyli wskaźnikiem godzinowej jakości atmosfery. Jego wartość informuje o tym, jak czyste lub zanieczyszczone jest powietrze, a także jak oddychanie nim wpływa na zdrowie. Skala europejska (CAQI) to wartości od 0 do 100. Im wyższa wielkość wskaźnika, tym większe ryzyko negatywnych skutków zdrowotnych i złego samopoczucia.

Airly przygotowuje także szczegółowe prognozy jakości powietrza na najbliższe 24 godziny oraz tworzy miesięczne raporty dla miast i gmin. Dzięki aplikacjom na systemy Android i iOS aktualne dane można sprawdzić też na telefonie komórkowym.

Teraz mieszkańcy znając stan jakości powietrza, będą mogli w pełni świadomie planować swoje spacery, wycieczki czy treningi sportowe.

Jakość powietrza w Młoszowej można sprawdzić bezpośrednio pod adresem: https://map.airly.eu/pl/#latitude=50.15181&longitude=19.48976&id=385

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.