Sołectwo Młoszowa|sobota, Czerwiec 6, 2020
Jesteś tutaj: Home » Ogólne » List otwarty do mieszkańców

List otwarty do mieszkańców 

rbetisgcp5e7g2u9xbefx378mva1ymg1

Szanowni Państwo !

Serdecznie dziękuje za wielkie zaufanie jakim mnie obdarzyliście wybierając moją osobę od 2010 r. na funkcję radnej Rady Miasta Trzebini. To wielki zaszczyt dla mnie służyć Wam pomocą i dbać o wasze potrzeby.

21 października ponownie kandyduje do Rady Miasta w Trzebini i proszę o Wasz głos. Jestem bezpartyjna i nigdy nie należałam do żadnej partii politycznej. Startuje jako kandydat niezależny z listy Koalicji Obywatelskiej. Tylko w tej grupie było dla mnie wolne miejsce. Nie mamy swojego kandydata na Burmistrza. Dlatego oświadczam, że jako kandydat niezależny będę zgodnie pracować dla dobra mieszkańców naszej gminy Trzebinia z każdym burmistrzem wybranym na tę funkcję w tegorocznych demokratycznych wyborach samorządowych 2018.

Będę dbać o uszanowanie potrzeb mieszkańców całej Gminy Trzebinia w tym najbliższej mojemu sercu – Młoszowej.

Dzięki mojemu zaangażowaniu wiele dobrego dla naszego sołectwa zrobiono. Młoszowa cały czas pięknieje i rozwija się. Dla przypomnienia tylko część inwestycji na terenie naszego sołectwa powstałych od 2010 roku:

 • Plac zabaw przy ul. Florkiewicza oraz 4-elementowa siłownia napowietrzna.
 • Kompleks sportowy „Orlik” wraz z małym placem zabaw i bramą wjazdową przy ZSP Młoszowa.
 •  Remont mostu nad potokiem „Młoszówka” w obrębie drogi krajowej DK79.
 •  Wymiana wodociągu i położenie nakładki asfaltowej z częściowym chodnikiem na najdłuższej ulicy w Młoszowej – ul  Florkiewicza(3 etapy).
 •  Wymiana sieci wodociągowej w obrębie ul. Krawcówka.
 •  Wybudowanie ul. Przy Skarpie wraz z odwodnieniem.
 •  Wybudowanie ul. Śliskiej wraz z odwodnieniem i oświetleniem.
 •  Wybudowanie ul. Wrzosowej.
 • Wybudowanie oświetlenia w obrębie skrzyżowania – ul. Florkiewicza, ul. Szembeka, ul. Krakowska.
 •  Zamontowanie trzech nowoczesnych wiat przystankowych przy drodze krajowej 79 – ul. Krakowska oraz wybudowanie przystanku autobusowego z wiatą – Młoszowa Studium przy ul. Florkiewicza.
 • Dzięki mojej ogromnej determinacji oraz dużej grupy Młoszowian zwłaszcza z okolic ul. Kamieniec nie dopuściliśmy do budowy wschodniej obwodnicy Trzebini prawie przez środek sołectwa Młoszowa.
 •  Poparto mój wniosek i wiosną 2017 r. nasza OSP Młoszowa otrzymała profesjonalny wóz strażacki marki Volvo. Cena zakupu ok 685 tyś zł.
 • Do końca tego roku ruszy budowa kanalizacji w obrębie ul. Trzeciej i ul. Sosnowej z przepompownią (I etap jesień 2018 – 550 tyś zł) oraz renowacja muru oporowego wraz z ogrodzeniem przy ZSP Młoszowa(187 tyś zł).

 

Młoszowa jest największym sołectwem w gminie Trzebinia i jest jeszcze wiele do zrobienia. Uważam, że w takim sołectwie jak nasze, stosując zasadę proporcjonalności powinno się realizować co najmniej dwie inwestycje drogowe w ciągu roku. Ponadto trzeba wymienić starą sieć wodociągową na terenie całej wsi poczynając od ul. Pierwszej i ul. Krakowskiej. Wybudować sieć kanalizacyjną w tych miejscach gdzie jeszcze ich niema. Dokończyć kanalizacje w obrębie ul. Trzeciej i Sosnowej wraz z przepompownią. Wybudować wreszcie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej dla LKS Ruch Młoszowa. Piłka nożna to gra zespołowa i walczyć o boisko trzeba zgodną drużyną. Gdyby Ci co powinni stanęli po mojej stronie to w/w boisko mielibyśmy już w 2016 roku w systemie „zaprojektuj wybuduj” za niecałe 1 mln zł. Dalej jest na to szansa i czekam na poparcie mojego wniosku. Przy obecnej reformie szkolnictwa trzeba rozbudować ZSP wraz z salą gimnastyczną lub wybudować osobno przedszkole. Wnioskowałam ponownie do GDDKiA o wybudowanie sygnalizacji świetlnej w obrębie skrzyżowania ulic: Krakowska, Szembeka, Florkiewicza lub wybudowanie ronda oraz założenie znaku kasetonowego na przejściu dla pieszych nieopodal w/w skrzyżowania. Koniecznym jest dogrodzenie placu zabaw przy ul. Florkiewicza, doprowadzenie do niego chodnika od ul. Krakowskiej oraz wybudowanie przy nim parkingu. Trzeba dokonać modernizacji sieci energetycznej w obrębie całego sołectwa m.in. poprzez wymianę słupów.

Wiele lat walczyłam o przejęcie przez gminę Trzebinia Zespołu Pałacowo-Parkowego i uratowanie go od zniszczenia, gdyż była na to szansa przy pomocy środków unijnych, której to niestety nasza Gmina nie wykorzystała. Trzeba teraz dopilnować żeby Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa, obecnie władająca Zespołem Pałacowo/Parkowym w Młoszowej przy pomocy środków unijnych stworzyła obiekt zabytkowo-turystyczno-konferencyjny na skalę europejską udostępniony mieszkańcom.

Tymi wszystkimi sprawami i nie tylko chciałabym się zająć jeżeli Państwo pozwolicie w przyszłej kadencji. Bardzo potrzebuje Waszego dużego poparcia. Liczy się każdy głos !

 

Jestem Jedną z Was – wierna Wyborcom nie układom!

Głosujcie na mnie! Lista nr 4 miejsce nr 1

 

Z poważaniem – Bożena Adamczyk

WYBORY_2018_Adamczyk_plakat (2)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.