Sołectwo Młoszowa|piątek, Kwiecień 10, 2020
Jesteś tutaj: Home » Bożena Adamczyk – zamierzenia

Bożena Adamczyk – zamierzenia

BOŻENA ADAMCZYK

Bożena Adamczyk - Kopia                                                   pobrane

 

 Krótko o mnie:

Bożena Adamczyk – Mężatka, trzech dorosłych synów. Wykształcenie pedagogiczne. Pracownik WDK Młoszowa.  W latach 2010 – 2014 radna Rady Miasta Trzebinia. Od 2011 roku sołtys Sołectwa Młoszowa. Członkini Koła Gospodyń Wiejskich.

Szanowni Wyborcy !

Dziękuje bardzo za obdarzenie mnie zaufaniem w wyborach samorządowych do Rady Miasta Trzebini w 2010 roku.

Dzięki Państwa głosom zostałam radną i mogłam realizować program, który zaprezentowałam w kampanii wyborczej. Pewne ważne sprawy nie zostały dokończone. Ponowny wybór mojej osoby umożliwi mi kontynuacje rozwoju sołectwa Młoszowa oraz całej Gminy Trzebinia poprzez m.in:

1. Pozyskanie funduszy unijnych na:

 • Zagospodarowanie Zespołu Pałacowo/Parkowego w Młoszowej i stworzenie w nim miejsc pracy.
 • Zagospodarowanie przy WDK i OSP Młoszowa placu do bezpiecznej rozrywki i wypoczynku podczas imprez integracyjnych itp.
 • Wybudowanie na placu zabaw siłowni zewnętrznej.
 • Wybrukowanie parkingu naprzeciwko Zespołu Pałacowo-Parkowego.

2. Kontynuacja prac związanych z położeniem sieci kanalizacyjnej oraz budowa przepompowni w rejonie ul. Trzeciej.

3. Wymiana starej sieci wodociągowej, modernizacja i budowa dróg m.in. poprzez usprawnioną regulacje prawną.

4. Inwestowanie w rozwój bazy szkolno-przedszkolnej i kulturalno-oświatowej.

5. Wybudowanie boiska sportowego dla LKS „Ruch” Młoszowa

6. Wspieranie takich organizacji jak m.in. Klub Seniora, Koło Gospodyń Wiejskich, Straż Pożarna, LKS „Ruch” Młoszowa.

7. Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości i tworzenie nowych miejsc pracy.

8. Poprawa dostępu do specjalistów w służbie zdrowia.

9. Zaprojektowanie nowych ścieżek rowerowych w gminie.

10. Za pośrednictwem tej strony kontynuować komunikację z mieszkańcami naszej miejscowości o problemach nas dotyczących.

Po wyborach natomiast, jeśli okażę się zwycięzcą w okręgu 19. będę współpracować z każdym burmistrzem. Deklaruję współpracę przy realizacji projektów innych radnych, partii i środowisk, jeśli tylko będzie ona miała na celu dobro mieszkańców.

 Młoszowa przez ostatnie lata wiele zyskała dzięki temu, że od 2011 roku jestem dodatkowo sołtysem. Mogłam bez przeszkód realizować wiele potrzebnych inwestycji.

 Dzięki mojemu zaangażowaniu wiele w Młoszowej zrobiono m.in.

 • W 2013 r. remont 800 mb ul. Florkiewicza wspólnie z powiatem. W br. 2014 remont w/w drogi będzie kontynuowany za 480 tyś zł.
 • Na całej długości ul. Florkiewicza wymieniono sieć wodociągową.
 • Dokończyłam w 2011 r. budowę chodnika realizując dodatkowo projekt przejścia dla pieszych, który łączy ul. Florkiewicza z ul. Spacery(miejsce uważane za niebezpieczne). Przy okazji powstały dwa piękne klomby o, które dbam osobiście.
 • Wykonano barierki przy potoku Młoszówka 80 mb przy niebezpiecznym betonowym korycie.
 • Powstał wstępny plan zagospodarowania ze środków unijnych Zespołu Pałacowo-Parkowego z mojej inicjatywy, przy współudziale m.in Pani Joanny Dziewulskiej. Trzeba ten obiekt przywrócić do dawnej świetności i stworzyć w nim miejsca pracy w branży hotelowo-turystycznej itp. W internacie bardzo dobre miejsce na stworzenie domu opieki dla ludzi starszych.
 • W 2012 r. oddaliśmy do użytku plac zabaw przy ul. Florkiewicza. Rok później powstało dodatkowe ogrodzenie(mój wniosek).
 • W 2011 r. zaczął funkcjonować kompleks sportowy „Orlik” wraz z małym placem zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym a z Funduszu Sołeckiego zakupiliśmy tam bramę wjazdową.
 • Wykonano termomodernizacje Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
 • Przy drodze krajowej 79 wyremontowano most nad potokiem Młoszówka oraz postawiono nowy podświetlany przystanek autobusowy.
 • Na mój wniosek do GDDKiA przy ul. Krakowskiej poprawiono na przejściu dla pieszych źle funkcjonujące światła i założono dodatkowo sygnalizacje dźwiękową.
 • Doprowadziłam do wpisania w Budżecie Gminy Trzebinia na 2014 r. przedsięwzięcia pod nazwą „budowa boiska sportowego dla LKS „Ruch” Młoszowa na kwotę 300.000 zł. Burmistrz do połowy września br. zapewniał mnie, że do końca roku powstanie projekt techniczny wyżej wymienionego boiska oraz murawa i ogrodzenie. Czekam na pisemną odpowiedź od Pana burmistrza, co za te zarezerwowane środki finansowe powstanie i czy zrealizuje zadanie.
 • Na mój wniosek wpisano w budżet PRWiK Chrzanów na 2015 r. wymianę wodociągu w obrębie ul. Pierwszej i jest szansa, żeby w tymże roku położyć nakładkę asfaltową w wspomnianej ulicy.
 • Przy OSP i WDK Młoszowa powstało ze środków Funduszu Sołeckiego ogrodzenie placu integracyjnego gdzie zasadziłam wraz z mieszkańcami szpaler tuj.
 • Na 2015 rok z Funduszu Sołeckiego zarezerwowaliśmy środki na projekt placu integracyjnego i projekt siłowni zewnętrznej przy placu zabaw.
 • Przebudowa ul. Przy Skarpie z odwodnieniem oraz wykonano projekt ul. Wrzosowej – 2014 rok.
 • Co roku latem organizowaliśmy imprezę integracyjną „Dni Młoszowej”. W 2011r. była dodatkowa impreza „Piknik u Florkiewicza”.  Zimą bawiliśmy sie w domu kultury na młoszowskich zabawach karnawałowych.
 • Kanalizacja grawitacyjna i tłoczna wraz z pompownią ścieków w rejonie ul. Trzeciej jest zaplanowana na lata 2016-2017.
 • Założenie monitoringu w centrum wsi i na placu zabaw.
 • Montaż 9 punktów świetlnych(lata 2011 – 2014).
 • Na potrzeby organizacji imprez zakupiliśmy 3 namioty, zestaw na 150 osób(15 ław, 30 ławek) oraz zastawę stołową na 80 osób potrzebną do organizacji „Wigilii dla seniorów”.

 

  Dbałam o wiele spraw, których tu nie sposób wymienić. Mam nadzieję, że będę miała możliwość kontynuować to co zaczęłam i dokończyć poszczególne sprawy w naszej małej Ojczyźnie, która jest największym sołectwem w Gminie Trzebinia.  Chciałabym aby co roku mogliśmy realizować inwestycje chociaż na jednej drodze, aby kontynuowano kanalizację, wymieniono starą sieć wodociągową na nową, wybudowano wreszcie długo oczekiwane boiska dla LKS „Ruch” oraz rozbudowano Ochotniczą Straż Pożarną na miarę potrzeb i możliwości z uwzględnieniem sąsiedztwa placu integracyjnego dla wszystkich mieszkańców.

    Chciałabym, aby Gminą Trzebinia rządzili ludzie porządni, uczciwi i odważni. Wybierając mnie jesteście moimi Pracodawcami i będę się starać abyście byli z mojej pracy zadowoleni

Z poważaniem Bożena Adamczyk

 Galeria zdjęć prywatnych/zawodowych

 d9DSCN0457DSCN0823DSCN1180DSCN2150IMG_1365

WP_20130811_016-685x320

DSCN0871

IMG_1029 obraz 381

DSCN1018 DSCN1210

czerwinski DSCN1355

sam_3448

100_1486

WLASNE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA