Sołectwo Młoszowa|piątek, Czerwiec 5, 2020
Jesteś tutaj: Home » Plac zabaw przy ul. Florkiewicza

Plac zabaw przy ul. Florkiewicza

DSCN0135 DSCN0136

 W ramach zrealizowanego przedsięwzięcia na niezagospodarowanym placu położonym w ścisłym centrum wsi i zarazem w bezpośrednim sąsiedztwie młoszowskiego Zespołu Pałacowo-Parkowego zbudowano nowoczesną infrastrukturę rekreacyjną.

Do dyspozycji miłośników aktywnego wypoczynku w plenerze oddano asfaltowe boiska do koszykówki i badmintona, boisko treningowe ze sztucznej trawy, przystanek rowerowy ze stojakami i dwoma kamiennymi zadaszonymi wiatami w kształcie baszt oraz wieżę obserwacyjną.

Ważnym elementem całości było również urządzenie nowoczesnego i najpiękniejszego w okolicy placu do zabaw i ćwiczeń, który składa się z ponad dwudziestu elementów, w tym: piaskownic, huśtawek, minikaruzel, zjeżdżalni, torów i ścianek zręcznościowych.

Ponadto wykonano kanalizację deszczową, zbudowano chodniki i urządzono małą architekturę (posadzono drzewa i krzewy, zamontowano ławki oraz kosze na śmieci).

Inwestycja była realizowana w cyklu dwuletnim w latach 2011-2012. Jej koszt wyniósł 929.448 zł. Należy jednak dodać, że Gmina Trzebinia wystarała się o dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia w kwocie 497.934 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

jesień 2018

jesień 2018